Jakie zalety mają kominy dla dzieci?
Jakie zalety mają kominy dla dzieci?

W okresie jesienno-zimowym czapka i szalik powinny towarzyszyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Na rynku coraz częściej spotykane są zestawy czapek z tzw. kominami, czyli kawałkiem materiału połączonego w rulon, który może być wykonany z bawełny, akrylu czy włóczki. Przez lata zalecane osobom uprawiającym sport, jazdę na rowerze, turystykę górską, dziś polecaną dla każdego, a szczególnie dzieciom i młodzieży. Dlaczego?

Jaki materiał na czapki i szaliki sprawdzi się zimą?

Ochrona gardła przed wiatrem, mrozem, wilgotnym powietrzem pełnym drobnoustrojów i wirusów powinna stać się nawykiem każdego z nas. Nie ma bowiem złej pogody na spacerowanie i przebywanie na dworze, jest tylko nieodpowiednie do niej ubranie i sposób ochrony. Biorąc pod uwagę właściwości termiczne bawełny i wełny, w zimie wełna będzie strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza gdy zespolona zostanie z wkładem z mikro polara, który będzie pełnił funkcję filtra. Przed chłodem i wiatrem zabezpieczy twarz, gardło i krtań wełna z poliakrylu z dodatkiem wełny, a przed wilgocią, nagromadzaniem się wokół ust skroplonej pary wodnej mikro polar. Bawełna ciepła jest tylko do momentu gdy jest sucha, gdy będzie mokra i wilgotna, zamiast grzać, stanie się zimna i nieprzyjemna w dotyku. Wadą bawełny jest również jej podatność na zmianę kształtu, rozciąganie się, czego nie można powiedzieć o dodatkach stylizacyjnych z wełny. Ich wyjątkowy splot i skład jednocześnie chroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i zapobiega utracie formy.

W czym komin jest lepszy od szalika?

Szalik doskonale chroni przed chłodem i zimnem tylko w jednym przypadku — gdy jest poprawnie założony, „okręcony” wokół szyi tak, by chronić nie tylko wolną przestrzeń między kurtką a ciałem, ale także krtań. Wymaga to zarówno wprawy, jak i czasu. Małe dzieci nie mają ani jednego, ani drugiego. W przypadku maluchów ze względu na nieporadność i starszaków ze względu na „chroniczny” brak czasu sprawdzą się szybkie i niezawodne sposoby na ochronę szyi przed chłodem w postaci kominów. Nie da się go źle założyć, a do tego jest wielofunkcyjny, z powodzeniem zastąpi czapkę, a do tego jest świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl